راهنمای خرید کولر گازی

یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین لوازم خانگی در فصول گرم سال، کولر گازی است؛ البته مدل های جدید این دستگاه به گونه ای هستند که علاوه بر یک سیستم سرمایشی می توان در فصول سرد سال نیز به عنوان یک سیستم گرم کننده از آنها استفاده نمود. با این حساب، چنین قابلیتی توانسته است تا حد زیادی به محبوبیت و کاربردی بودن این وسیله بیفزاید و به همین دلیل اگر سعی کنید با کسب اطلاعاتی نسبی در مورد انواع کولرگازی ( اسپلیت، پرتابل، پنجره ای، ایستاده و ...) با مدل ها و قابلیت های جدید این وسیله بیشتر آشنا شوید، در هنگام خرید با اطمینان بیشتری یکی از بهترین ها را انتخاب خواهید کرد.

-         یکی از مهم ترین مواردی که قبل از انتخاب تاسیسات برودتی باید به آن توجه شود، شرایط آب و هوایی منطقه ای است که در آن زندگی می کنید؛ با توجه به نوع آب و هوا و میزان دمای آن منطقه می توانید انتخاب نمایید که استفاده از کولر آبی به نفع شما خواهد بود و یا کولر گازی.

-         توجه داشته باشید که دمای محیط می تواند به طور مستقیم بر میزان برق مصرفی توسط کمپرسور دستگاه، افزایش هزینه ها و طول عمر دستگاه اثر بگذارد؛ پس برای اینکه بفهمید چه نوع کولری برای منزل یا محل کار شما مناسب تر است به شرایط جوی و آب و هوایی نیز توجه کنید.

-         یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب کولر گازی، ابعاد و متراژ فضای داخلی در آپارتمان شماست.

-         در آن فضا چند پنجره وجود دارد؟

-         توان سرمایش و ظرفیت کولر گازی چقدر است و چه ظرفیتی با توجه به فضایی که در اختیارتان است، مناسب تر می باشد.

-         اگر گزینه ای را انتخاب کردید، حتما در مورد میزان برق و توان مصرفی دستگاه، ابعاد و وزن، برچسب مصرف انرژی بهینه و میزان صدای کولر گازی در حالت روشن از فروشنده سوال کنید.

-         بودجه ی خود را مشخص نمایید تا بر مبنای آن و با در نظر گرفتن تمام فاکتورهایی که گفته شد، بتوانید یک کولر گازی مناسب انتخاب نمایید.

-         با توجه به اینکه هر وسیله ی برقی ممکن است زمانی به خدمات تعمیر و استفاده از سرویس های مجموعه های تخصصی مثل بوران تهویه کرج نیاز داشته باشد، می توانید با ما بعنوان تعمیرگاه کولرگازی در کرج تماس حاصل فرمایید

خواندن 2255 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید